fbpx

Zalety monitoringu bezprzewodowego Zostaw Komentarz

Monitoring bezprzewodowy jest względną nowością na rynku. Został stworzony jako mniej profesjonalna wersja zwykłego monitoringu. Jest nowoczesny i odpowiada na potrzeby zwykłych „Kowalskich”, którzy chcą w przystępny cenowo sposób chronić swój dom lub prowadzony interes. Jakie zalety posiada monitoring bezprzewodowy?

Łatwa instalacja, łatwa obsługa

Zestaw do monitoringu bezprzewodowego można kupić od ręki chociażby w sklepie internetowym. Wystarczy wybrać zestaw, który ma wystarczająca dla nas liczbę kamer i interesujące nas parametry. Do jego instalacji nie jest potrzebny żaden fachowiec. Wszystko można podłączyć samemu, w razie potrzeby wspierając się załączoną instrukcją obsługi. To co jest szczególnie istotne dla tego typu monitoringu to to, że wymaga on kucia ścian przy instalacji. Potrzebne są w zasadzie tylko kable zasilające. Dzięki montażowi nie wymagającemu kucia ścian kamery można w każde chwili przestawić w inne miejsce, a w razie potrzeby cały system zabrać do innego lokalu. Monitoring bezprzewodowy nie gorzej niż tradycyjny pomaga podglądać niewielkie powierzchnie. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić nie tylko na samym sprzęcie, ale również na montażu, instalacji i eksploatacji.

Dostęp do monitoringu

Dzięki monitoringowi z wi-fi dostęp do kamer jest możliwy w zasadzie z każdego miejsca na ziemi. Specjalna aplikacja, często dostępna nawet na smartfonach, pozwala na połączenie się z systemem, aby rzucić okiem co się dzieje w domu czy firmie. W niektórych urządzeniach można zamontować kartę SD, na którą zdalnie możemy nagrać obraz, który nas interesuje, a w zintegrowanych systemach instalujemy po prostu dysk twardy HDD. Wiele modeli kamer posiada czujniki ruchu, które nie tylko mogą uruchamiać alarm, lub rozpoczynać nagrywanie, ale także mogą wysyłać powiadomienie na telefon do właściciela monitoringu. Przy sprawnie działającym wi-fi nie różni się niczym od każdego innego sprzętu, którym można sterować przy pomocy aplikacji. Programy i aplikacje do jego obsługi są bardzo proste i intuicyjne.

Zobacz Naszą Ofertę Monitoringu WIFI:
https://www.mediasklep24.pl/category/monitoring-ip-wifi-kamery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.