fbpx

Czy monitoring bezprzewodowy jest niezawodny? Zostaw Komentarz

Monitoring bezprzewodowy zdobył rzesze fanów. Pozwolił przeciętnemu Kowalskiemu na instalację profesjonalnego systemu monitoringu i to w przystępnej cenie. Dzięki łączności wi-fi ilość kabli przy jego instalacji jest mocno ograniczona, nie wymaga więc on kucia ścian i dużych remontów podczas montażu. Widok na dom lub firmę z kilku kamer jest zawsze dostępny, chociażby z poziomu aplikacji zainstalowanej w smartfonie. Jednak monitoring bezprzewodowy posiada również swoje wady. Warto poznać je, ponieważ czasami lepszą decyzją może być instalacja zwykłego monitoringu.

Wydajność

Monitoring bezprzewodowy dedykowany jest raczej małym powierzchniom, takim jak dom jednorodzinny czy niewielki sklep, niż wielkopowierzchniowym halom magazynowym i ogromnym posesjom. Systemy monitoringu bezprzewodowego zawierają w zestawie kilka kamer. Przede wszystkim nie są one w stanie objąć swoim zasięgiem dużego terenu. Należy pamiętać również, że wiele ograniczeń narzuca router. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, jednak nie każdy z nich jest w stanie obsłużyć wiele kamer na raz. Decydując się na niego należy wziąć pod uwagę także siłę sygnały wi-fi. Pamiętajmy, że nawet w niedużych mieszkaniach może on być w pewnych miejscach słabszy z powodu grubych ścian czy niestandardowego rozkładu pokoi.

Bezpieczeństwo

Decydując się na system bezprzewodowy należy pamiętać, że nie jest ona najbezpieczniejszą wersją monitoringu. Jeśli zależy nam na systemie nie do pokonania, zdecydujmy się raczej na tradycyjny monitoring. Sygnał wi-fi można zagłuszyć, chociaż, trzeba dokładnie znać częstotliwość na jakiej pracują kamery, nie jest to zadanie do zwykłego fachowca. Dlatego wybierając monitoring dla siebie należy zastanowić się, jaki ma być główny cel jego montażu. Monitoring bezprzewodowy sprawdza się świetnie jako ochrona domu przy dobrym alarmie. Jest też dużo wygodniejszy w obsłudze jako „podglądacz” tego, co dzieje się w firmie lub na posesji. Gdy jednak zależy nam na ochronie towaru w wielkim magazynie, lepszym rozwiązaniem będzie klasyczny monitoring z duża ilością kamer, oraz starymi, dobrymi kablami wkutymi głęboko w ścianę.

Zobacz Naszą Ofertę Monitoringu WIFI:
https://www.mediasklep24.pl/category/monitoring-ip-wifi-kamery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.