fbpx

System monitoringu bezprzewodowego czy to się opłaca? Oraz jak go wybrać. Zostaw Komentarz

Jaki monitoring wybrać?

Systemy monitoringu stały się już w obecnych czasach tak popularne, że można je spotkać niemal wszędzie. Od ulic, poprzez sklepy, miejsca użyteczności publiczne, a także prywatne domy czy posesje. Mnogość, różnorodnych systemów i marek. Sprawia, że osoby decydujące się na montaż systemu monitoringu wizyjnego nie mają łatwego zadania. Na samym początku drogi zadajemy sobie zawsze pytanie jaki monitoring wybrać?

Bardzo duża część osób decyduje się na monitoring domu lub mieszkania. Wybiera systemy monitoringu bezprzewodowego. Pracujące w głównej mierze na podstawie technologię przesył sygnału WiFI. Rozwiązanie to jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych przewodowych systemów monitoringu. Zwłaszcza że obecnie coraz częściej urządzenia systemów monitoringu bezprzewodowego, nie odbiegają w niczym. Jeśli chodzi o jakość nagrywanego obrazu czy też działanie i funkcjonalność. Wiele osób uważa nawet, że są bardziej wygodne w użytkowaniu, a także łatwiejsze w montażu. Z czym nie można polemizować, ponieważ faktycznie w przypadku monitoringu WiFi. Nie ma konieczności układania skomplikowanej instalacji dedykowanej do przesyłu obrazu czy też zasilania. Wystarczy jedynie router i dostęp do gniazdka elektrycznego aby zbudować małe centrum monitoringu.

Dlaczego warto wybrać systemu monitoringu bezprzewodowego?

Przede wszystkim tego typu systemu charakteryzują się wcześniej wspomnianym szybkim montażem i łatwą konfiguracją. Dodatkowo pozwalają na bezproblemową zmianę lokalizacji kamer, w celu uzyskania innego obszaru obserwowanego przez obiektyw kamery. Kolejną zaletą są także niewielkie wymiary. Dzięki którym możliwa jest w pełni dyskretna obserwacja danego miejsca. Co więcej, systemy monitoringu bezprzewodowego, nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych urządzeń. Dzięki czemu, nie musimy martwić się o miejsce na switche, zasilacze czy też transformatory wizyjne, które w przypadku systemów przewodowych, są konieczne dla prawidłowego ich funkcjonowania.

Sklep z kamerami

Na co zwrócić uwagę przy wyborze elementów systemu bezprzewodowego monitoringu?

Pomimo tego, że urządzenia systemów bezprzewodowego wideo monitoringu, charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Są one wyposażone w szereg komponentów i podzespołów, zapewniających ich nienaganną pracę. Wybierając je, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Jakość i rozdzielczość nagrywanego, a także rejestrowanego obrazu, jest pierwsza z nich. Obecnie standardem są już kamery bezprzewodowe, które nagrywają w rozdzielczości Full HD (2Mpx). Jednak chcąc znacznie zaoszczędzić na zakupie urządzeń. Jeśli nie zależy nam na wysokiej jakości obrazu, można także zakupić urządzenia o rozdzielczości HD. Te dwie rozdzielczości doskonale sprawdzają się zarówno w trakcie montażu urządzeń wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Bardziej wymagające osoby, z pewnością ucieszą się z możliwości zakupu urządzenia rozdzielczości 4 Mpx.

Kolejną kwestią jest kąt widzenia kamery. Standardowym rozwiązaniem stosowanym w kamerach montowanych wewnątrz budynków są obiektywy stałoogniskowe. O kącie widzenia od 60° do 90°. Jednak wiele kamer WiFi posiada także szerokokątny obiektyw. Przy wyborze elementów systemu monitoringu bezprzewodowego, niezwykle ważne jest także kompresja danych. Odpowiada ona za ilość miejsca zajmowanego przez nagrywany obraz na dysku. Obecnie większość systemów WiFi posiada najnowocześniejszą kompresję danych H.265+. Pozostając przy zaoszczędzeniu ilości miejsca, zajmowanego przez nagrania na dysku. Nie tylko kompresja, ale także możliwość ustawienia w rejestratorze WiFi nagrywania w detekcji. Czyli tylko wtedy kiedy obiektyw kamery wykrywa ruch, jest bardzo przydatną funkcją.

Myśląc przyszłościowo, warto także zwrócić uwagę na to, czy dane elementy systemu monitoringu bezprzewodowego są zgodne ze standardami ONVIF. Jest to standard dzięki któremu w przyszłości będzie możliwe podłączenie do nich urządzeń innych producentów.

Czy gotowe zestawy to dobre rozwiązanie

Mnogość różnego rodzaju elementów systemów monitoringu wizyjnego. Sprawia, że osoby decydujące się na jego zakup i montaż, spotykają się z wieloma problemami. Po pierwsze sam dobór odpowiednich urządzeń, nie jest łatwym zadaniem. Po drugie ich parametry, a także kompatybilność to kolejne wyzwanie. Dlatego też na rynku można spotkać gotowe zestawy do bezprzewodowego monitoringu wizyjnego. W których skład wchodzi rejestrator, a także odpowiednia dla wybranego zestawu ilość kamer. Wraz z potrzebnymi zasilaczami i innymi elementami. Pozwalającymi w łatwy sposób skonfigurować cały monitoring WiFi. Bez konieczności korzystania z pomocy instalatorów. Nawet osobom nieposiadającym w tej kwestii żadnego doświadczenia. Tego typu zestawy pozwalają na zbudowanie systemu monitoringu. Bez konieczności podejmowania wielu decyzji. Co znacznie ułatwia cały proces, skracając go do jednej decyzji.

Wybierając gotowy zestaw do monitoringu bezprzewodowego klienci otrzymują-gotowy zestaw urządzeń. Kompatybilnych ze sobą pod każdym względem. Sprawdzony i wielokrotnie testowany przez specjalistów i fachowców. Pod względem jego funkcjonowania. Decydując się na zestaw do monitoringu bezprzewodowego, można także liczyć na fachowe wsparcie techniczne serwisu.

Te wszystkie zalety, sprawiają, że coraz mniej dziwi fakt, że coraz więcej osób stawia właśnie na tego typu rozwiązania. Nie tylko w swoich domach i mieszkaniach, ale także firmach. Współcześnie oferowane urządzenia systemu monitoringu bezprzewodowego, nie odbiegają bowiem od tych przewodowych praktycznie pod żadnym względem zapewniając ten sam poziom niezawodności oraz funkcjonalności. Pozwalając, tak samo na podgląd obrazu w czasie rzeczywistym – zarówno w sposób zdalny, jak i na miejscu. Jak także, dając możliwość nagrywania zdarzeń rejestrowanych przez kamery na dyskach montowanych w rejestratorach.

Monitoring WIFI od SNAPVISION

.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.