fbpx

Remont w domu. Podgląd na ekipę poprzez kamery IP. 2

Monitoring bezprzewodowy, a remont? Remont w domu przynosi zawsze wiele satysfakcji ale i wiele nerwów. Chociaż mamy w głowie wizję lokalu po renowacji, w trackie prac często okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem. Chyba nie ma na świecie osoby, która wydałaby na remont tyle, ile pierwotnie zaplanowała i u której prace trwałyby tyle, na ile były zaplanowane. Dodatkowym utrapieniem może być nierzetelna lub wręcz oszukująca ekipa remontowa – znasz to? Czasami ta ekipa pochłania więcej nerwów, niż sam bałagan związany z remontem. Jak się przed nią ustrzec?

Monitoring bezprzewodowy

W miejscu remontu wystarczy zainstalować monitoring bezprzewodowy. Koszt najtańszego zestawu jest niczym, w porównaniu z nakładami jakie ponosimy na remont. Jakie są plusy monitoringu bezprzewodowego? Wystarczy kilka gniazdek i sieć wi-fi, byśmy mieli podgląd na prace ekipy remontowej podczas naszej nieobecności. Możemy więc dokładnie przyjrzeć się, czy budowlańcy rzetelnie wykonują swoje obowiązki. Czy może zbyt dużo czasu spędzają na przerwach od pracy? Dzięki monitoringowi możemy tez być pewni, że w zastanawiający sposób nie będą nam znikały materiały budowlane czy sprzęt, który kupiliśmy wcześniej. Jeśli przy okazji budowania ścianki działowej zostanie porysowana nowo położona podłoga, kamery również to wyłapią. Z kamerami możemy połączyć chociażby przy pomocy smartfona, w związku z tym możemy dyskretnie kontrolować ekipę nawet będąc w pracy.

Nagranie

Co ciekawe, wiele zestawów monitoringów pozwala na rejestrację obrazu. Jeśli więc masz zastrzeżenia do pracy ekipy, możesz poprzeć je konkretnymi dowodami. Pamiętaj, że z ekipą budowlaną czy remontową należy podpisać umowę przed wykonaniem usługi. Ekipa, która pracuje bez umowy prawdopodobnie nie płaci podatków, a do tego trudno będzie nam od niej wyegzekwować ustalone rzeczy. Nawet, gdy dana ekipa podpisała z nami umowę, może okazać się, ze nie przestrzega jej zapisów. W tym wypadku nagrania z monitoringu mogą jednoznacznie zaświadczyć o tym, że usługa jest wykonywania niepoprawnie.

 

monitoring bezprzewodowy

Komentarzy: 2

  1. a to jest legalne?

    1. Oczywiście, że tak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.