fbpx

Poznaj tajniki doboru systemu monitoringu dla siebie Zostaw Komentarz

Od czego zacząć?

Sprzęt do monitoringu wizyjnego zmienia się z roku na rok, jak każda inna nowoczesna technologia elektroniczna. Świat idzie do przodu w zastraszającym tempie, więc nie dziwi nas już, że nie nadążamy za wszystkimi nowinkami technicznymi. W związku z czy nasuwa się pytanie… Jaki sprzęt wybrać, aby był najodpowiedniejszy dla naszych wymagań?

Wizja lokalna…

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać jest, określenie naszych wymagań. Co potrzebujmy objąć okiem naszej kamery? Czy ma to być jeden pokój, dwa, a może cały dom i wszystko co dzieję się wokół niego? Istotnym elementem jest także określenie naświetlenia, które występuje w danym miejscu.

Wybór kamery…

Gdy już wiem co chcemy monitorować, czas aby wybrać odpowiednią kamerę, Na tą chwilę mamy do wyboru aż pięć technologi, które są używane w większości systemach monitoringu. Wyróżniamy: AHD, CVI, TVI, CVBS oraz monitoring IP (sieciowy). Najbardziej rozwiniętą na ten moment technologią, dostarczającą nam najlepszej jakości obraz są kamer sieciowe, czyli IP.

Rozdzielczość…

Bardzo ważnym, jak nie najważniejszym dla naszych wymagań punktem jest rozdzielczość kamery. O ile w najstarszych systemach mierzona była w liniach, tak teraz w najnowszych kamerach liczy się rozdzielczość, czyli im większa tym więcej szczegółów i dużo ostrzejszy uzyskujemy obraz. Podstawowym na dzisiejsze czasy monitoringiem, w jaki warto zainwestować swoje pieniądze jest monitoring w jakości co najmniej 720p, czyli o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli.

Przewodowo czy bezprzewodowo?

Jeżeli mamy położone kable, to podłączenie kamer przewodowo będzie oczywiście najlepszym rozwiązaniem, bo przecież “kabel to kabel”. Wiele osób jednakże nie chce lub nie ma możliwości położenia kabli niezbędnych do działania przewodowych kamer monitoringu. W takim przypadku z pomocą przychodzą bezprzewodowe zestawy, które przesyłają obraz bez konieczności używania kabli. Jednym z takich rozwiązań są nasze produkty z kategorii MONITORING WIFI Techniką stosowaną w tego typu sprzęcie jest dobrze znane – chociażby ze smartfonów i komputerów – Wi-Fi. Taki monitoring dysponuje także czymś więcej, a mianowicie możliwością zdalnego nadzoru, np. za pomocą komputera lub smartfona czy też tabletu podłączonego do sieci. Włączając i konfigurując rejestrator, jednocześnie tworzymy specjalny adres internetowy. Jeśli z niego skorzystamy – będziemy mogli sterować kamerą zdalnie, nawet z drugiego krańca świata, widząc jednocześnie obraz, który ona rejestruje.

…a najlepszy dla siebie monitoring znajdziesz tutaj:

https://www.mediasklep24.pl/category/monitoring-ip-wifi-kamery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.