fbpx

Nowy zwierzak w domu? Niania wifi! Zostaw Komentarz

Chyba każdy miłośnik zwierząt, który brał kiedykolwiek pod swój dach nowego pupila pamięta, jak ciężko mu było zostawić go pierwszy raz samego w nowym domu. Wiele osób brało dni wolne od pracy, lub uciekało z niej na godzinkę aby zajrzeć do mieszkania i sprawdzić, czy kociątko lub szczeniak dzielnie sobie radzi samo na nowych włościach. Wraz z pojawieniem się laptopów i tabletów, wiele osób kombinowało, czy nie da się w jakiś sposób „zadzwonić” do zwierzaka na videochacie, jednak żadna z nich nie wiedziała, gdzie ustawić kamerę, by widzieć pupila. Obecnie to zadanie jest dużo łatwiejsze. Systemy monitoringu działające z wi-fi nie są niczym nowym i stały się dostępne dla każdego miłośnika zwierząt. Taki monitoring można używać jako niania wifi.

We własnym domu

Najprostsze zestawy składają się z kilku kamer. Kamery wifi można więc rozstawić w różnych miejscach mieszkania by mieć pewność, że w obiektywnie którejś z nich na pewno znajdziemy swojego pupila. Jak działają takie kamery? Jak każdy inny sprzęt współpracujący z wifi. Dzięki aplikacji w swoim telefonie łączymy się z domowym systemem i od ręki mamy dostęp do obrazu tego, co się dzieje w mieszkaniu. Systemy kamer umożliwiają także rejestrowanie obrazu. Jeśli więc nie jesteśmy pewni, czy szczeniak nie ma lęku separacyjnego i nie piszczy podczas naszej nieobecności, lub chcemy sprawdzić, czy kociak nie próbuje wchodzić w jakieś niebezpieczne miejsca, zakupmy najprostszy system kamer, a w każdej chwili będziemy mogli podejrzeć, co słychać u naszego milusińskiego.

I dookoła!

Systemy kamer wifi sprawdzają się też przy „nieco” większych zwierzątkach. Osoby posiadające gospodarstwo czy stadninę koni również mogą zainstalować podobny system w tym miejscu (tak jak niania wifi). Jeśli tylko mają możliwość podciągnięcia do stodoły Internetu, montaż kamer jest już rzeczą drugorzędną. Bezprzewodowe kamery potrzebują tylko źródła zasilania, cała reszta odbywa się przez wifi. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel stajni może w każdej chwili zobaczyć, co dzieje się w boksach u koni, a klienci stajni zawsze mogą podejrzeć co robi ich ukochany koń.

niania wifi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.