fbpx

Monitoring, a Niania w domu. Jak pilnować „obcych” na swoim terenie? Zostaw Komentarz

Monitoring w domu? Rodzice małych dzieci doskonale wiedzą, ile stresu kosztuje ich pierwsze zostawianie swoich pociech z nianią. Nawet, gdy nianią jest osoba polecona, zawsze mają poczucie, że powierzają opiekę nad maluchem i domem obcej osobie i chcieliby móc chociaż minimalnie kontrolować sytuację. Obecnie jest to możliwe, dzięki nowoczesnym systemom monitoringu, oraz tzw. inteligentnym domom.

Monitoring

Wbrew pozorom nowoczesne systemy monitoringu nie wymagają kucia ścian i remontu całego domu. W dobie Internetu wiele urządzeń działa przez wifi, producenci monitoringu musieli więc nadążyć za tym trendem. Nawet przeciętny Kowalski przy pomocy parku kliknięć może kupić sobie zestaw monitoringu zawierający kilka kamer, które dodatkowo może samodzielne umieszczać w różnych miejscach w domu. Kamery posiadają funkcję nagrywania obrazu, a co ciekawe, można z nimi łączyć się zdalnie, chociażby przez smartfon. Taki monitoring świetnie sprawdza się właśnie w przypadku osób z małymi dziećmi. Pozwala chociażby podejrzeć to, jak niania zachowuje się wobec ich pociech. Rodzice starszych dzieci, które zostają już w domu same, również mogą kontrolować to, co dzieję się w poszczególnych pomieszczeniach, o rodzicach nastolatków chyba nawet nie trzeba wspominać.

Inteligentny dom

Inteligentny dom to coś więcej niż monitoring. To system, który sam lub pod naszym zdalnym nadzorem zajmie się wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w naszym domu. Dzięki niemu, tak jak w wypadku monitoringu wifi, podejrzeć to, co dzieje się na posesji. Jednak oprócz tego, mamy na to realny wpływ. Przy pomocy smartfonu, będąc na drugim końcu świata, możemy np. zasunąć rolety antywłamaniowe, lub włączyć ogrzewanie. Ponadto system sam rozróżnia wielorakie zagrożenia i je eliminuje. Jeśli więc niania opiekująca się naszym dzieckiem zapomni np. odłączyć żelazka od prądu, system zrobi to za nią. Inteligentny dom poniekąd powala nam więc pilnować tego, co dzieję się w nim podczas naszej nieobecności.

monitoring wifi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.