fbpx

Jakie kamery do sklepu? Zostaw Komentarz

Niezależnie od tego, czy posiadasz mały sklep, czy też większą powierzchnię sprzedażową. Czy Twój biznes to tylko jeden lokal, czy też może sieć sklepów w mieście lub okolicy, z pewnością chcesz mieć pewność, że towar w nim jest w pełni bezpieczny, a zatrudniani pracownicy wywiązują się ze swoim obowiązków w 100%. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się zastosowanie monitoringu wizyjnego, który nie tylko pozwoli uchronić powierzchnie sklepowe przed potencjalnymi stratami spowodowanymi kradzieżami, ale także da zdalną kontrolę nad personelem i sytuacja w placówce. monitoring bezprzewodowy to wygoda i szybkość montażu, dzięki czemu cały proces zabezpieczenia obiektu przebiegnie sprawnie. Jeśli nie wiesz jakie kamery wybrać, a także jak dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb w tym artykule odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Koszt wykonania monitoringu bezprzewodowego

Każda świadoma zagrożeń osoba ma wiedzę na temat zalet wynikających z montażu systemu kamer w swoich obiektach. Jest to w końcu jedna z najbardziej popularnych oraz skutecznych metod zabezpieczenia mienia przed kradzieżą. Dzięki zapisywanym nagraniom z kamer, właściciele sklepów zyskają twardy dowód na popełnienie przestępstwa, dzięki czemu dochodzenie swoich praw staje się o wiele prostsze.

 Pomimo tej świadomości wciąż wiele osób mylnie uważa, że system monitoringu to spora inwestycja, na którą ich nie stać. Nic bardziej mylnego! Obecnie na rynku można spotkać wiele gotowych dedykowanych dla sklepów zestawów monitoringu bezprzewodowego, którego ceny nie kiedy mieszczą się w granicach nawet 1000 złotych. Zestaw taki składa się z wybranej ilości kamer najczęściej 4 lub 8 oraz rejestratora, umożliwiającego nagrywanie rejestrowanego przez kamery bezprzewodowe obrazu.

Na co zwrócić uwagę przy doborze zestawów do monitoringu bezprzewodowego w sklepie

Dobór odpowiednich urządzeń dopasowanych pod względem działania oraz parametrów do specyfiki miejsca, w którym ma on pracować, to podstawa sprawnie działającego systemu monitoringu wizyjnego. Pierwsza kwestia, na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie tego typu urządzeń, jest jakość nagrywanego obrazu.

Obecnie na rynku można spotkać systemy kamer, nagrywające w różnej jakości począwszy od budżetowego HD poprzez jakość Full HD, a nawet Ultra HD. Monitoring HD to najtańsze rozwiązanie, jednak ze względu na wciąż postępująca technologie, coraz częściej zostaje on wypierany przez urządzenia zapewniające jakość obrazu w rozdzielczości Full HD. Dzięki takiej rozdzielczości obraz jest bardziej płynny i ostry, a wszelkiego rodzaju detale łatwiej zauważalne. Ponadto obecnie zestawy monitoringu bezprzewodowego Full HD charakteryzują się najlepszą ceną w stosunku do oferowanej jakości. Najdroższą, ale i najlepszą opcją, są jednak kamery bezprzewodowe zapewniające nagrywanie obrazu w jakości Ultra HD czyli 4K. Obraz wyświetlanych z takich kamer, praktycznie nie różni się niczym w porównaniu do rzeczywistego obrazu. Wszystkie barwy oraz detale są dokładnie na nim zachowane, co do najmniejszego szczegółu. Sprawdzi się on w przypadku sklepów, gdzie straty spowodowane kradzieżą mogą mieć naprawdę poważne konsekwencje finansowe.

Jakie kamery?

Sposób montażu

Mówiąc o doborze kamer do sklepu, w którym zostały już zakończone wszelkiego rodzaju prace wykończeniowe, a ułożenie przewodów, wiązałoby się z ponownym poniesiemy kosztów, najlepiej sprawdzą się systemy monitoringu bezprzewodowego. ich zaletą jest możliwość lokowania ich w obiekcie bez konieczności układania kosztownej i problematycznej instalacji teletechnicznych. Wystarczy jedynie dostęp do gniazda elektrycznego lub puszki elektrycznej, która pozwoli zasilić urządzenia za pomocą zasilacza o standardowej wtyczce i gotowe. Bez zbędnego wiercenia w ścianach czy też układania nieestetycznych listew elektroinstalacyjnych. Dodatkowo kamery bezprzewodowe pozwalają na dowolną zmianę ich lokalizacji względem pojawiający się nowych potrzeb. Wybierając system monitoringu bezprzewodowego, tak naprawdę wystarczy jedynie dedykowany do monitoringu zestaw, a także router zapewniający dostęp do internetu i gotowe. System zaczyna działać od razu po podłączeniu do zasilania.

Jaką ilość kamer wybrać

Kwestia ilości kamer, które mają zostać zamontowane w obiekcie to niezwykle indywidualna sprawa. Przede wszystkim w głównej mierze zależy od wielkości obiektu, a także miejsc, które mają zostać objęte nagrywaniem obrazu. Budżetowej wersji można zdecydować się na system składający się 4 kamer, montując je w najbardziej narażonych miejscach, gdzie obejmą nagrywaniem takie obszary jak

-kasa sklepowa

-wejście do sklepu

-wejście do przymierzalni, bez wnętrza przymierzalni

– wejście na zaplecze

Jednak w większych obiektach tego typu rozwiązanie może okazać się zbyt mało skuteczne, wtedy warto zainwestować w system składający z 8 lub więcej kamer. Zapewniający większy obszar chroniony. Mając na uwadze rozwój systemu monitoringu, można także zdecydować się na rejestrator gotowy do przyjęcia większej ilości kamer, kupując początkowo ich mniejsza ilość. Na przykład 2 lub 3.

Wygoda użytkowania

Monitoring wizyjny bezprzewodowy to nie tylko wcześniej wspomniana łatwość montażu kamer, z którą poradzi sobie niemal każdy, bez konieczności ponoszenia kosztów montażu. To także niezwykła wygoda dzięki mobilnemu poglądowi realizowaną poprzez rozwiązanie P2P, pozwalające podglądać obraz z kamer z dowolnego miejsc na ziemi za pomocą specjalnej wygodnej w użytkowaniu dedykowanej w tym celu aplikacji. Dzięki czemu właściciele sklepie w każdej chwili mają możliwość skontrolowania sytuacji w obiekcie, na przykład w momencie, kiedy system alarmowy zawiadamia o naruszeniu czujników, poza godzinami pracy sklepu. Czy też w trakcie pracy sklepu, kiedy chcemy mieć pewność, że w obecnie nic się nie dzieje, a pracownicy wykonują swoje obowiązki.

Stosując monitoring wizyjny w sklepach, należy zawsze pamiętać o poinformowaniu o tym fakcie zatrudnianych pracowników, jak także klientów sklepu. W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem jest przekazanie oświadczenia dla podwładnego. Natomiast w drugim naklejenie naklejki z informacją “obiekt monitorowany”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.