fbpx

Jaką kamerę wybrać? Zostaw Komentarz

Obudowa kopułkowa, tubowa, a może coś innego?

Montaż systemu monitoringu bezprzewodowego wiąże się z podjęciem wielu złożonych decyzji. Dotyczą one między innymi tego, w jakim miejscu mają zostać zlokalizowane kamery. Poprzez decyzje ile ma się ich znaleźć w systemie, a także, na jaką rozdzielczość się zdecydować. Dziś jednak skupimy się w głównej mierze na doborze kamer do systemu monitoringu wizyjnego. Jakie kamery wifi wybrać pod względem ich umiejscowienia w obiekcie lub na posesji.

Kamery bezprzewodowe można klasyfikować na wiele sposobów. Jednak jedną z najbardziej podstawowych klasyfikacji jest rodzaj ich obudowy. W której zostaje umieszczane całe serce-czyli elektronika kamer. Wyróżnia się między innymi kamery w obudowach kopułowych. Jak także kamery w obudowie tubowej. To właśnie w głównej mierze obudowy decydują o miejscu ich montażu.

Kamery WiFi kopułkowe, przeznaczenie i charakterystyka

Kamery WiFi kopułkowe, swoją nazwę zawdzięczają swoim charakterystycznym kształtom. Kopułka kamer najczęściej wykonywana jest ze szkła lub wytrzymałego tworzywa sztucznego w półokrągłym kształcie. Osadzonym na podstawie kamery, w której zlokalizowana jest wszelka elektronika kamery WiFI. Tego typu kamery, najczęściej charakteryzują się niewielkimi wymiarami. Dlatego też stosowane są w głównej mierze wewnątrz obiektów. Montowane na ścianach, nie rzucają się w oczy, a niekiedy zapewniają pełna dyskrecje w trakcie nagrywania obrazu. Na rynku można spotkać jednakowo kamery kopułkowe, w standardowej wersji. Jak także te o wzmocnionej, wandaloodpornej obudowie. Dedykowane do montażu w miejscach, gdzie są one szczególnie narażone na zniszczenia. Jak na przykład korytarze, garaże czy też więzienia.

Planując montaż systemu monitoringu bezprzewodowego, który będzie się opierał na nagrywaniu obrazu jedynie wewnątrz budynku. Na przykład w mieszkaniach czy sklepach. należy postawić właśnie na kamery WiFI w obudowie kopułkowej. Nie tylko wyglądać będą one estetyczniej, ale także ich ulokowanie będzie wiele prostsze.

Kamery WiFi tubowe przeznaczenie i charakterystyka

Drugim rodzajem kamer, są kamery w obudowach tubowych. Nazwa ta pochodzi od kształtu obudowy, która swoim wyglądem przypomina walcowatą tubę. Tego typu kamery zazwyczaj montowane są na uchwytach, które mocuje się do ścian. Inaczej jak w przypadku kopułek, które są bezpośrednio montowane na podłożu. Ich kształt, a także wygląd, sprawia, że stosowane są zazwyczaj w monitoringu bezprzewodowym zewnętrznym. Doskonale sprawdzą się do nagrywania obrazu z posesji przed domem czy sklepem. Dzięki braku szklanej kopuły są także trudniejsze do zniszczenia, przez wandali. Tego typu kamery bardzo często wyposażone są także w specjalny daszek. Zapobiegający osadzaniu się kropli deszczu, czy też innych opadów atmosferycznych na szybce obiektywu. Kamery tubowe pozwalają także na delikatną korekcję jej kąta nachylenia względem podłoża. Dzięki czemu rejestrowany obraz może być bardziej spersonalizowany. Tego typu elementy systemów monitoringu bezprzewodowego stosowane są w głównej mierze na zewnątrz. Dlatego, jeśli zależy Ci na obrazie sprzed budynku, postaw na kamery tubowe.

Jakie kamery wifi?

Kamery tubowe WiFi i kopułkowe w jednym zestawie

Wiele osób, posiada potrzebę, aby monitoringiem wizyjnym zostały objęte zarówno powierzchnie wewnątrz budynku, Jak i jego posesja dookoła niego. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zakup ilości kamer kopułkowych. Dedykowanych do montażu wewnętrznego. W takiej ilości, jaka jest potrzebna do zaspokojenia potrzeb. Natomiast z myślą o monitoringu zewnętrznym na zewnątrz postawili na kamery tubowe. Kamery pomimo różnych obudów i miejsc dedykowanej pracy. Nie różnią się pod względem podłączenia do rejestratora WiFi. Dlatego też z powodzeniem mogą być łączone w jednym systemie. W dowolnej konfiguracji. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać estetyczny efekt. Wewnątrz obiektu. Jak także zapewnić trwałość, odporność i niezawodność. Kamer montowanych na zewnątrz budynku. Dzięki obydwom tubowym, które są uodpornione na działanie promieni słonecznych, oraz innych niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Różne parametry kamer

Kamery oprócz różnych obudów, mogą różnić się także pod względem parametrów. Jeśli chodzi o umiejscowienie ich montażu. Na zewnątrz najlepiej postawić na kamery posiadające szerokokątny obiektyw, który jest w stanie swoim zasięgiem objąć większy obszar. Dzięki czemu w miejscu dwóch kamer będzie można zamontować tylko jedną. Warto także zadbać o to, aby były one wyposażone w promiennik podczerwieni. Umożliwiający nagrywanie obrazu po zmroku. Promiennik podczerwieni to także przydatny element w amperach montowanych wewnątrz. Zwłaszcza w przypadku, kiedy chcemy, aby obraz z kamer nagrywany był w trybie ciągłym. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Standardem jest także już stosowanie systemów monitoringu bezprzewodowego o rozdzielczości Full HD. Taka rozdzielczość pozwala na nagrywanie płynnego i wyraźnego obrazu. Na w większości przypadków, zadowalającym poziomie. Mniejsza rozdzielczość to mniejsze koszta. Jednak wiąże się ona także z gorszą jakością obrazu. Co może powodować trudności w identyfikacji ewentualnych intruzów, znajdujących się na nagraniach.

Kamery WiFi

Systemy monitoringu bezprzewodowego, aktualnie oferują dla klientów wiele rodzai kamer. Jednakowo zróżnicowanych pod względem obudowy. Jak także ich trybów pracy i właściwości. Dlatego też nikt nie powinien mieć żadnego problemu. Z dopasowaniem ich do swoich indywidualnych potrzeb. Zwłaszcza posiadając wiedzę na temat różnic między kamerami kopułkowymi, a tubowymi. Które zostały przedstawione w tym wpisie. Montowanie gotowych zestawów lub też tych skompletowanych w samodzielny sposób. Jest banalnie proste, dzięki czemu. Oprócz oszczędności czasu i kosztów związanych rozkładaniem instalacji. Można także zaoszczędzić na konfiguracji sprzętu, wykonując go samodzielnie. Według prostej i czytelnej instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.