fbpx

Jak skonfigurować i uruchomić system monitoringu bezprzewodowego? Zostaw Komentarz

Niebywałą zaletą zastosowania w różnego rodzaju obiektach. Czy to usługowo-handlowych czy też prywatnych domach lub mieszkaniach bezprzewodowego systemu monitoringu WiFi. Jest łatwość jego konfiguracji. Tak naprawdę każda osoba decydująca się na tego typu rozwiązanie. Pozwalające na zdalny podgląd rejestracje obrazu, może dokonać całej konfiguracji systemu samodzielnie. Bez konieczności korzystania z niekiedy kosztownych usług fachowców.

W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób skonfigurować i uruchomić rejestrator systemu monitoringu bezprzewodowego marki Snapvision. A także jak podłączyć do niego kamery bezprzewodowe. Tak, aby wszystko działało sprawnie i bez zarzutu. Zapewniając pełna ochronę Twojego majątku. Jak także, dając możliwość zdalnego podglądu, w dowolnym miejscu na świecie.

Co wchodzi w skład zestawu

Na początku warto zaznaczyć co wchodzi w skład systemu monitoringu bezprzewodowego marki Snapvision. Przede wszystkim bez względu na to, czy postawimy na system 4, czy też 8 kamerowy. W każdym z nich znajduje się rejestrator dedykowany do obsługi danej ilości kamer. Do rejestratora z powodzeniem można zamontować dysk twardy, który umożliwia nagrywanie rejestrowanego przez kamery WiFi obrazu. Oprócz tego rejestrator został wyposażony w dwie anteny. Emitujące sygnał WiFi, a także standardowe gniazda HDMI, VGA, RJ45 oraz USB. Umożliwiające podłączenie monitora lub telewizora. W celu podglądu w czasie bieżącym obrazu, a także odtwarzania zdarzeń i innych elementów.

Oprócz rejestratora WiFi w zestawie znajdują się także kamery, w ilości odpowiedniej dla wybranej opcji. Posiadają one między innymi wandaloodporne obudowy, a także klasę szczelności IP66, dzięki czemu są one wodoodporne. Każda kamera wyposażona jest także w antenę, umożliwiającą odbiór i wysyłanie sygnały WiFI. Dzięki któremu odbywa się komunikacja w bezprzewodowych systemach monitoringu. W skład zestawu wchodzą także zasilacze 12 V, umożliwiając podłączenie urządzeń do gniazdka elektrycznego lub puszki przyłączeniowej. Dodatkowym elementem jest także myszka komputerowa.

Podłączenie urządzeń

Podłączenie urządzeń jest bardzo proste i nieskomplikowane. Najpierw należy zacząć od podłączenia zasilacza, wpiętego do gniazda elektrycznego, do rejestratora. Tę samą czynność należy powtórzyć w przypadku wszystkich kamer w systemie monitoringu bezprzewodowego. Następnie należy podłączyć obecna w zestawie myszkę komputerową do rejestratora, za pomocą gniazda USB. Zlokalizowanego zazwyczaj na jego tylnej części obudowy. Kolejną czynnością jest podłączenie rejestratora WiFi do monitora lub telewizora za pomocą przewodu wizyjnego HDMI lub VGA.

Pamiętaj, ze nie można podłączyć rejestratora do gniazda wyjściowego HDMI w laptopie – to nie WEJŚCIE.

Sklep z kamerami

Uruchomienie rejestratora

Po podłączeniu wszystkich przewodów, według instrukcji. Rozpoczynamy proces uruchomienia rejestratora, a także jego konfiguracji. Po odczekaniu kilku sekund, aż rejestrator uruchomi się, na ekranie monitora wyświetla się okno kreatora konfiguracji. Neleży przez niego przejść za pierwszym razem, aby ustawić podstawowe parametry takie jak m.in. data i godzina. Po tej czynności wyświetli się ekran logowania. W polu nazwy użytkownika powinna się znajdować nazwa admin. Natomiast hasło fabryczne, do urządzeń systemu monitoringu bezprzewodowego snapvision to 12345.

Po zalogowaniu wyskoczy okno ustawień głównych. Gdzie do wyboru mamy język, tryb, w jakim ma nagrywać system monitoringu Wifi (harmonogramowo, stale lub na ruch). Jest także możliwość ustawienia ile dni ma nagrywać rejestrator, zanim zdarzenia zostaną zastąpione nowymi. Po tym kroku wyskoczy okno ustawienia sieci. Konfiguracji sieci można dokonać w sposób automatyczny bądź manualny. Przy wyborze najprostszej opcji konfiguracji wybieramy automatyczne konfigurowanie sieci, a także potwierdzamy swój wybór w kolejnym oknie.

W następnej kolejności pojawi się plansza ustawień nagrywania. W której można ustawić harmonogram, w jakich dniach, a nawet godzinach rejestrator ma nagrywać obraz z kamer. W tym oknie możliwe jest także ustawienie nagrywania w detekcji. Czyli tylko wtedy, kiedy zostanie wykryty ruch przed polem widzenia kamery. Nagrywanie w detekcji, pozwala na znaczne ograniczanie zajmowania miejsca przez nagrania na dysku. Zapewniając dłuższy czas zapisu zdarzeń. Co niekiedy jest niezwykle istotne. Zwłaszcza w obiektach, które rzadko kiedy są nadzorowane w fizyczny sposób. Na przykład domki letniskowe czy też inne miejsca sezonowe i nie tylko. W zależności od potrzeb, każdego dnia można tutaj ustawić to, w jaki sposób ma nagrywać kamery, lub czy w ogóle dana kamera ma nagrywać obraz. Ustawienia mogą być odmienne dla każdej z kamer lub jednakowe dla wszystkich. Konfiguracja tego elementu działania systemu monitoringu bezprzewodowego pozwala na pełne dopasowanie systemu i jego działania do swoich indywidualnych potrzeb. Po zamknięciu okna, na ekranie pojawi się pole podzielona w zależności od ilości podłączonych kamer na ilość kwadratów, odpowiadających ilości kamer. Na tym etapie konfiguracja systemu monitoringu bezprzewodowego jest zakończona.

Ustawienia kamer pod względem nagrywanego obrazu

Warto konfigurując systemu monitoringu bezprzewodowego, na etapie, kiedy posiadamy już obraz z kamer sprawdzić, czy dany obszar obejmowany przez obiektyw kamery, odpowiadają naszym wymaganiom. Być może obejmuje on niepotrzebnie dany fragment przestrzeni. Jednocześnie pomijając kluczowe miejsca. Posiadając podgląd, można to w łatwy sposób skorygować poprzez zmianę lokalizacji kamery lub jej przestawienie w inne dowolnie wybrane miejsce.

Jak widać cały montaż oraz konfiguracja systemu bezprzewodowego monitoringu, jest banalnie prosta. Nie wymaga żadnej fachowej wiedzy od użytkowników. Wystarczy jedynie poświęcić kilka minut, na skonfigurowanie podstawowy ustawień. Które w większości wykonują się z użytkowników automatycznie i można cieszyć się kamerami w swoim obiekcie. Pozostając w pełni spokojnym o swój majątek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.