fbpx

Instalacja monitoringu w firmie. Zostaw Komentarz

Monitoring jest coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w wielu dziedzinach życia. Nic dziwnego, że z jego zalet chcą korzystać właściciele firm. Pragną oni mieć wgląd w to, jak pracują zatrudnione przez nich osoby, czy bezpieczny jest produkowany przez nich towar, oraz czy nikt niepowołany nie kręci się w miejscach z poufną dokumentacją. Szefowie firm, które do tej pory monitoringu nie miały czasami wahają się, czy zakładać go w swojej siedzibie. Montaż kamer i okablowania do nich wiąże się z solidnym remontem. Czy jednak jest to do końca prawdą?

Monitoring przewodowy i bezprzewodowy

Instalacje monitoringu mogą wiązać się z dużym remontem, jeśli mówimy o klasycznym monitoringu przewodowym. Profesjonalny monitoring przewodowy wymaga kucia ścian, aby bezpiecznie schować w nich kable od kamer. Profesjonalny monitoring jest bardzo trudny do „obejścia” przez przypadkowego złodzieja. Jego rozbrojenie wymaga specjalistycznej wiedzy. Montując go należy dobrze przemyśleć rozkład kamer, gdyż po przymocowaniu do ścian i sufitu ciężko będzie zmienić ich miejsce. Jednak od jakiegoś czasu na rynku dostępny jest też monitoring bezprzewodowy. To po prostu system kamer, które działają dzięki technologii wifi. Taka instalacja monitoringu w firmie nie wymaga remontów, gdyż można samodzielnie zainstalować go  w każdym biurze lub sklepie. Właściciele firm mogą kupić zestawy z kilkoma kamerami i umieszczać je codziennie w innych miejscach. Dzięki dedykowanej aplikacji w każdej chwili mogą zajrzeć przez smartfona, co aktualnie dzieje się w ich siedzibie, a także nagrać obraz.

monitoring wifi

Co wybrać?

To, jaki monitoring wybrać, zależy od tego, jaki ma być jego główny cel. Jeśli monitoring ma być gwarancją, że na teren zakładu nie dostanie się nikt niepowołany, a system ma być niemożliwy do rozbrojenia – wybierz monitoring przewodowy. W tym wypadku zmuszony będziesz do remontu firmy, ale uzyskasz profesjonalną ochronę. Jeśli monitoring ma być tylko podglądem na to, co dzieje się w Twoim zakładzie, wybierz wersję bezprzewodową. Bez problemu zainstalujesz kamery sam, a tynk na ścianach pozostanie nienaruszony.

Instalacja monitoringu w firmie dzisiaj już nie jest żadną nowością, mają je wszelkiego rodzaju sklepy, bary, restauracje, zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, kamerą są w garażach podziemnych, na parkingach czy na basenie.

Zobacz Naszą Ofertę Monitoringu WIFI:
https://www.mediasklep24.pl/category/monitoring-ip-wifi-kamery

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.