fbpx

Dziecko samo w domu, a monitoring wifi. Zostaw Komentarz

Co ma wspólnego monitoring wifi, a dziecko samo w domu? Dzieci rosną bardzo szybko. Ukochany bobas rodziców nagle pewnego dnia rusza do przedszkola, a już za chwilę jest w nim starszakiem. Nie zdążymy się obejrzeć, a starszak zaczyna swoje pierwsze lekcje w szkole. W końcu przychodzi dzień, w którym odważamy się pozostawić dziecko samo w domu. Oczywiście początkowo jest to kilkanaście minut, później kilka godzin. Jeśli jednak cały czas chcemy mieć wgląd w to, co porabia nasze dziecko podczas naszej nieobecności, pomyślmy zainstalowaniu w domu prostego monitoringu.

Da się bez remontu!

Nowoczesne instalacje monitoringu nie wymagają przeprowadzania remontu i kucia ścian. To dzięki zestawom kamer bezprzewodowych, działających dzięki sieci wi-fi. W zestawie znajduje się kilka kamer, które możemy umieścić w dowolnych miejscach w mieszkaniu, byleby  tylko miały dostęp do prądu. Zestaw wymaga prostej konfiguracji. Gdy już ją zrobimy, możemy łączyć się z kamerami z komputera w pracy lub własnego smartfona. Jeśli tylko zadbamy o dobry sygnał wi-fi w domu, bezproblemowo zobaczymy jak sobie radzi nasz maluch będąc sam. Zaletą kamer bezprzewodowych jest to, że możemy umieszczać je w dowolnym miejscu, w związku z czym nie ma problemu z umieszczeniem ich w innym pokoju, jeśli dziecko zmieni nawyki.

monitoring wifi

Monitoring WiFi zamiast niani?

Oczywiście monitoring wi-fi nie zastąpi dziecku profesjonalnej opieki. Maluchów nie wolno pod żadnym pozorem zostawiać samych w domu, musza one mieć opiekę osoby dorosłej, chociażby niani. Jednak monitoring przydaje się też do… skontrolowania zachowania niani. Jeśli pozostawiamy dziecko samo po raz pierwszy z obcą osobą, nic dziwnego, że chcemy być pewni, że ma ono najlepszą możliwą opiekę i nie dzieje mu się żadna krzywda. Dlatego dobrze jest raz na jakiś czas rzucić okiem na to, jak niania radzi sobie z okiełznaniem naszego nie zawsze grzecznego dziecka. Profesjonalna niania na informację o obecności w domu monitoringu nie powinna mieć nic przeciwko. To rozwiązanie jest coraz popularniejsze w polskich domach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.