Lipiec1320170Comment
opieka nad osobą starszą

Monitoring. Opieka nad osobą starszą

Monitoring przestał być przywilejem dużych firm. Oczywiście profesjonalny system monitoringu dla dużej hali produkcyjnej jest w dalszym ciągu sporym wydatkiem. Jednak na rynku pojawiło się wiele nowoczesnych i tańszych rozwiązań dostosowanych do potrzeb zwykłych ludzi. Zestaw do monitoringu dla domu składa się z maksymalnie kilku kamer, które bez problemu dadzą właścicielowi dobry podgląd na całe mieszkanie. Dlatego też wiele osób decyduje się na założenie monitoringu w swoim domu.

Różne potrzeby

Jednak nie wszyscy chcą zakładać monitoring, aby zabezpieczyć się przed włamaniem i kradzieżą. Monitoring jest genialnym rozwiązaniem dla osób, które opiekują się starszym członkiem rodziny zwłaszcza, gdy ma on problemy zdrowotne. Dzięki kamerom rozmieszczonym w domu można go cały czas „podglądać”. Nowoczesne systemy działają bezprzewodowo, korzystając z łączności przez wi-fi. To pozwala na bieżące łączenie się z systemem monitoringu chociażby przez dedykowaną aplikację w telefonie. Opiekunowie mogą wiec w dowolnym momencie rzucić okiem na to, co się dzieje w  domu, będąc nawet na innym  końcu Polski. Nowoczesne kamery wyposażone są w czujniki ruchu i dźwięku. Gdy któraś  nich wyczuje ruch, może nie tylko rozpocząć nagrywanie obrazu, ale również wysłać powiadomienie do właściciela systemu.

Instalacja

Monitoring bezprzewodowy jest dostępny od ręki chociażby w sklepach internetowych. Do wyboru są różne zestawy, z różna ilością kamer. Jego zainstalowanie nie wymaga wizyty specjalisty, jest wbrew pozorom bardzo proste. Z systemem poradzi sobie przeciętny użytkownik, w razie potrzeby wspierając się instrukcją obsługi. Jednak to, co sprawia że monitoring bezprzewodowy jest chętniej wybierany do mieszkań niż ten tradycyjny, to właśnie… brak przewodów. Założenie systemu nie wymaga przeprowadzenia remontu i kucia w ścianach. Kamery potrzebują tylko źródła zasilania. W razie potrzeby można je dowolnie przestawiać, aby objąć podglądem inną cześć mieszkania.

snapadmin

Dodaj odpowiedź